Jak przygotować się do pierwszej wizyty

1. Dzienniczek żywieniowy

Przygotuj i weź ze sobą dzienniczek żywieniowy. Dzienniczek ułatwi ocenę sposobu odżywiania.

Dzienniczek powinien składać się z trzech dni, najlepiej dwóch tygodniowych i jednego weekendowego. Dzienniczek powinien zawierać dzień tygodnia, godzinę, rodzaj posiłku i jego przybliżoną objętość.

Uwaga! Nie zapominaj o przekąskach, dodatkach, alkoholach i płynach (w tym sokach i napojach słodzonych) wypijanych w ciągu dnia!

Oczywiście bez dzienniczka wizyta także może się odbyć. Spis jednak pomoże mi jednak w pracy, pokaże gdzie można coś poprawić i jak ustawić posiłki aby jak najbardziej pasowały do twojego rozkładu dnia.

2. Badania, leki, suplementy

Przygotuj i weź ze sobą badania laboratoryjne z ostatniego półrocza. Glukoza, morfologia krwi, lipidogram, profil tarczycowy – to ważne badania pomagające ułożyć zdrową, indywidualną dietę. Czasami potrzebne są dodatkowe badania jak próby wątrobowe i stężenie kwasu moczowego we krwi. Pomoże nam to wykluczyć choroby metaboliczne, a przy tym dostosować dietoterapię do twojego stanu zdrowia

Przygotuj także listę przyjmowanych leków oraz suplementów. Mogą one wchodzić w interakcje z pożywieniem przez co może dojść do różnych zaburzeń w wchłanianiu leków czego musimy uniknąć.

3. Lubiane i nielubiane produkty

Wypisz na kartce produkty szczególnie lubiane i produkty nielubiane, pomoże to nie zapomnieć o nich podczas wywiadu medyczno-żywieniowego. Ponieważ jadłospisy są indywidualne ważne dla mnie jest aby wszystkie przepisy były pozbawione produktów, których nie możesz lub nie chcesz w jadłospisie.

4. Jeśli masz pytania, najlepiej spisz je sobie i zadaj na wizycie.


Dzienniczek do pobrania tutaj:

DZIENNIK ŻYWIENIOWY