fbpx
Przejdź do treści

Jak przygotować się do pierwszej wizyty

1. Dzienniczek żywieniowy

Przygotuj lub wydrukuj gotowy i weź ze sobą dzienniczek żywieniowy, który do pobrania jest poniżej. Dzienniczek ułatwi ocenę sposobu odżywiania.

Dzienniczek powinien składać się z trzech dni, najlepiej dwóch tygodniowych i jednego weekendowego. Dzienniczek powinien zawierać dzień tygodnia, godzinę, rodzaj posiłku i jego przybliżoną objętość.

Uwaga! Nie zapominaj o przekąskach, dodatkach, alkoholach i płynach (w tym sokach i napojach słodzonych) wypijanych w ciągu dnia!

Oczywiście bez dzienniczka wizyta także może się odbyć. Spis jednak pomoże mi jednak w pracy, pokaże gdzie można coś poprawić i jak ustawić posiłki aby jak najbardziej pasowały do twojego rozkładu dnia.

2. Badania, leki, suplementy

Przygotuj i weź ze sobą badania laboratoryjne z ostatniego półrocza. Glukoza, morfologia krwi, lipidogram – to ważne badania pomagające ułożyć zdrową, indywidualną dietę. Czasami potrzebne są dodatkowe badania jak próby wątrobowe, profil tarczycowy (TSH, T3, T4) i stężenie kwasu moczowego we krwi. Pomoże mi to ustalić idealny jadłospis. Pamiętaj, że badania najpierw musi zobaczyć lekarz! To on jest diagnostą, ja Twoje wyniki oglądam dla własnej informacji, aby jeszcze lepiej współpracować z lekarzem i wspomóc jego leczenie w celu poprawy zdrowia.

Wpisz na listę przyjmowane leki oraz suplementy diety. Mogą one wchodzić w interakcje z pożywieniem przez co może dojść do różnych zaburzeń w wchłanianiu leków czego musimy uniknąć.

Zlecenie na badania z 10% obniżką w Śląskich Laboratoriach Analitycznych znajdziesz klikając poniższy przycisk:

3. Lubiane i nielubiane produkty

Wypisz w dzienniczku produkty szczególnie lubiane i produkty nielubiane, pomoże to nie zapomnieć o nich podczas wywiadu medyczno-żywieniowego. Ponieważ jadłospisy są indywidualne ważne dla mnie jest aby wszystkie przepisy były pozbawione produktów, których nie możesz lub nie chcesz w jadłospisie.

4. Ulubione posiłki

Wpisz w dzienniczku to co najchętniej i naczęściej jadasz na śniadania, obiady, kolacje i przekąski. Pomoże mi to maksymalnie dostosować do Twoich potrzeb jadłospis.

5. Jeśli masz pytania, najlepiej spisz je sobie i zadaj na wizycie.


Dzienniczek do pobrania tutaj: