Kilka słów o mnie

Cześć! Witam Cię serdecznie na moim blogu poświęconym dietetyce i ogólnodietetycznym tematom. Nazywam się Kamil Paprotny. Ukończyłem studia wyższe na wydziale ochrony zdrowia w Wyższej Śląskiej Szkole Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Swoją pracę dyplomową przedstawiłem na IX OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI STUDENTÓW ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOŁY MEDYCZNEJ W KATOWICACH gdzie uzyskałem wyróżnienie, a wszystko to pod okiem dr. Łukasza Chajca, który pokazał właściwy kierunek na naukę.

Jak to się stało, że jestem w tym miejscu?

Od najmłodszych lat byłem zainteresowany zagadnieniami biologicznymi, głównie przez wpływ mojego kuzyna Mirka. Z czasem te zainteresowania zaczynały dojrzewać, ale nie były ukierunkowane w jakąś szczególną stronę. Dopiero po skończeniu liceum wiedziałem, że muszę iść w tym kierunku. Po przerwie, za lekką namową mojej wspaniałej dziewczyny, wybrałem właśnie dietetykę.

To był strzał w dziesiątkę! Chociaż ciągle zdarzają się momenty załamania, ale wciąż tematy żywieniowe i wpływ pożywienia na nasze zdrowie niesamowicie mnie fascynuje.

Kierunek, naukowe rozwiązania!

Tak, to nauka i badania naukowe stworzyły mnie takim dietetykiem jakim jestem. I choć zdaję sobie sprawę, że nauka, szczególnie ta związana z pożywieniem jest bardzo często pod wpływem wielu… czynników zewnętrznych 😉 , a same badania nie są doskonałe, to jednak uwielbiam je czytać. Jestem natomiast pewien, że wszystkie zalecenia i normy nie są oparte na wymysłach i to do nich stosuję się tworząc dla was diety.

Czy coś poza gabinetem?

Aktualnie poza blogiem i gabinetem zajmuję się także edukacją cukrzyków w poradni diabetologicznej. Do tego nagrywam podcast oraz piszę artykuły do czasopisma „Kocham Zioła”.