O mnie

o mnie

Kilka słów o mnie

Cześć! Witam Cię serdecznie na moim blogu poświęconym dietetyce i ogólnodietetycznym tematom. Nazywam się Kamil Paprotny. Ukończyłem studia wyższe na wydziale ochrony zdrowia w Wyższej Śląskiej Szkole Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Swoją pracę dyplomową przedstawiłem na IX OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI STUDENTÓW ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOŁY MEDYCZNEJ W KATOWICACH gdzie uzyskałem wyróżnienie, a wszystko to pod okiem dr. Łukasza Chajca, który pokazał właściwy kierunek na naukę.

Ukończyłem także kurs SOIT (School Of Insulinresistance Therapy), organizowanym przez Fundację Insulinooporność, zyskując tytuł specjalisty przyjaznego insulinoopornym.

Jak to się stało, że jestem w tym miejscu?

Od najmłodszych lat byłem zainteresowany zagadnieniami biologicznymi, głównie przez wpływ mojego kuzyna Mirka. Z czasem te zainteresowania zaczynały dojrzewać, ale nie były ukierunkowane w jakąś szczególną stronę. Dopiero po skończeniu liceum wiedziałem, że muszę iść w tym kierunku. Po przerwie, za lekką namową mojej wspaniałej dziewczyny, wybrałem właśnie dietetykę.

To był strzał w dziesiątkę! Chociaż ciągle zdarzają się momenty załamania, ale wciąż tematy żywieniowe i wpływ pożywienia na nasze zdrowie niesamowicie mnie fascynuje.

Kierunek, naukowe rozwiązania!

Tak, to nauka i badania naukowe stworzyły mnie takim dietetykiem jakim jestem. I choć zdaję sobie sprawę, że nauka, szczególnie ta związana z pożywieniem jest bardzo często pod wpływem wielu… czynników zewnętrznych 😉 , a same badania nie są doskonałe, to jednak uwielbiam je czytać. Jestem natomiast pewien, że wszystkie zalecenia i normy nie są oparte na wymysłach i to do nich stosuję się tworząc dla was diety.

Czy coś poza gabinetem?

Aktualnie poza blogiem i gabinetem zajmuję się także edukacją cukrzyków w poradni diabetologicznej. Do tego nagrywam podcast.

Zapraszam do kontaktu