fbpx
Przejdź do treści

Kalkulator kalorii

Kalkulator kalorii stworzony, aby ułatwić Ci dobranie odpowiedniej diety.

PPM to inaczej podstawowa przemiana materii. To szacunkowa ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm, aby utrzymać wszystkie funkcje życiowe. Dlatego właśnie obliczając swoje zapotrzebowanie na redukcję masy ciała nie schodzimy poniżej wartości PPM.

Jest to kluczowy wskaźnik, dzięki któremu będziemy mogli obliczyć swoje całkowite zapotrzebowanie organizmu na kalorie.

CPM czyli całkowita przemiana materii to szacunkowe wartości całości naszego zapotrzebowania energetycznego. Wlicza się w to PPM, czyli podstawowa przemiana materii, efekt termiczny pożywienia (TEF), efekt termiczny aktywności fizycznej (TEA) oraz spontaniczna aktywność fizyczna (NEAT).

Aby uśrednić te wartości powstał współczynnik aktywności fizycznej czyli współczynnik PAL. To tyle słów wstępu jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat redukcji sprawdź mój artykuł na ten temat, który znajdziesz pod tym linkiem.

Kalkulator kalorii

Teraz kiedy już wiesz jaka jest Twoja Całkowita przemiana materii odejmij od niej 300-500 kcal. W ten sposób obliczyłeś/-aś swoją kaloryczność w celu redukcji masy ciała 🙂 Pamiętaj tylko, żeby nie brać zbyt niskiej kaloryczności! Może to skutkować słabym samopoczuciem, spadkiem masy mięśniowej, bólami głowy, spadkami energii w ciągu dnia. Dobierz kaloryczność pod swój przypadek!

Uwaga! W różnych chorobach kaloryczność spada (np. niedoczynność tarczycy)! Jeśli pomimo obliczenia masa ciała nie spada to nie wina diety czy kalkulatora! To może być problem związany ze zdrowiem! W tym celu skontaktuj się ze mną w celu dobrania odpowiedniej diety leczniczej! Jeśli tego nie zrobisz, robisz to na swoją odpowiedzialność!

Zadzwoń i umów się na wizytę 508 509 760 lub napisz do mnie kontakt@kamilpaprotny.pl

Jeśli trafiłeś/-aś tutaj ze sklepu możesz do niego spokojnie wrócić i wybrać jadłospis dla siebie pod tym linkiem.

Potrzebujesz wsparcia? Dołącz do grupy na Facebooku – Posiłkownicy

kalkulator kalorii posiłkownicy kamil paprotny dietetyk rybnik